Horní reklama nad nadpisem:

Vyhledávání v inzerátech

Levý sloupec:

Hlídání nově vložených inzerátů
Spravovat vytvořené

 

Dluhy po rozvodu

Téměř polovina uzavřených manželství se u nás rozvádí. Téměř všechna manželství mají dluhy. Co vyplývá z této jednoduché rovnice?

V podstatě všechna rozvádějící se manželství řeší problém se zadlužeností. Co se tedy s dluhy stane po rozvodu?

Rozdělení společného jmění

Nejen pozitiva – pes, hrnce, skříně, byt – patří do společného jmění manželů. Spadají sem i zápory, tj. dluhy, a to bez ohledu na to, zda je udělali oba manželé rukou společnou a nerozdílnou nebo jen jeden z nich, bez ohledu na to, k čemu byly vydlužené peníze použity, bez ohledu na to, zda se na tom oba manželé shodli nebo o tom vůbec věděli. Dluhy jsou součástí společného jmění, na jehož rozdělení v případě rozvodu se můžete buďto dohodnout, nebo požádat soud, aby tak učinil za vás.

Mám soudní rozhodnutí – končí to pro mě?

Smutná zpráva je, že ve věci dluhů vaše závazky ani po vydání rozsudku o rozdělení společného jmění nekončí. Byť bylo auto a s ním spojené leasingové splátky přiřčeno vašemu bývalému protějšku, nebude-li platit, věřitel se obrátí se svými požadavky na vás - a bude v právu. Vám nezbude nic jiného, než zaplatit a případně se s bývalým manželem-manželkou znovu soudit. Pro věřitele je soudní rozhodnutí o rozdělení společného jmění jen cárem papíru bez ceny,

 Konsolidace půjček

Přehled článků

směrodatné je ustanovení o tom, že za dluhy vzniklé v době trvání manželství zodpovídají oba manželé bez rozdílu, které předcházelo.

Má tedy smysl rozvádět se s dlužníkem?

Možná jste po přečtení předcházejících řádků zakolísali ve svém rozhodnutí rozvést se s nehodným manželem, který jen běhá po světě a dělá dluhy. Má to vůbec smysl? Věřte, má. Je-li váš partner chronický dlužník vršící jeden dluh na druhý, ačkoliv vám už tisíckrát slíbil, že se to již nebude opakovat, může se vaše situace do budoucna jen zhoršovat, a to právě proto, že za každou jím vypůjčenou korunu stále zodpovídáte, což končí právě až rozsudkem rozvodového soudu.

Diskuse

Pravý sloupec:

Novinky

13.08.2018 RychlaPujcka.cz

Doména RychlaPujcka.cz je nabídnuta k prodeji.

V případě zájmu nás kontaktujte

Sociální sítě:

Anketa