Horní reklama nad nadpisem:

Vyhledávání v inzerátech

Levý sloupec:

Hlídání nově vložených inzerátů
Spravovat vytvořené

 

Promlčení půjčky

Slovo promlčení je pro mnohé dlužníky doslova magické, jelikož si myslí, že se po určité době zkrátka zapomene na to, že dluží nějaké finanční prostředky

a vše jim bude rázem mávnutím kouzelného proutku odpuštěno. Ve skutečnost to tak jednoduché v žádném případě není. Dlužník je fakticky vždy povinen svým závazům dostát a věřiteli musí splatit finanční sumu, kterou si od něj v minulosti půjčil. Pokud by ostatně každý dlužník čekal na nějaké to promlčení, s největší pravděpodobností by se se zlou potázal. Jak je to tedy vlastně s oním promlčením.

Promlčecí lhůta činí 3 roky

Obecně se hovoří o tom, že promlčení lhůta je stanovena na tři roky. Od jakého data? Od momentu, kdy věřitel začne po dlužníkovi své peníze chtít zpět. V praxi se tak setkáme nejčastěji s tím, že dlužník finanční prostředky neprodleně uhradí pod hrozbou vysokých penále. Mnohdy povolí i v důsledku hrozící exekuce. Jinými slovy, přečkat celkem 3 roky v tomto stavu je fakticky nerealizovatelné. Kdyby bylo možné po třech letech bez hrozby těchto represí půjčky nesplácet, dělal by to každý.

Rizika promlčení

Počítat je třeba i s tím, že nárok věřitele ani po uplynutí promlčení lhůty zcela nezaniká. Je pouze do značné míry oslaben a vše se řeší prostřednictvím soudního jednání.

 Rychlá půjčka

Přehled článků

Ani to ovšem nemusí být v konečném důsledku pravomocné, jelikož existují dovolací řízení, která mohou výsledek prvního soudního jednání zvrátit.

Dluhy se splatností určenou věřitelem mohou být promlčeny dříve

U některých dluhů, kde je určena splatnost ze strany věřitele, a to striktním způsobem, mohou být promlčeny mnohem dříve. Pokud není doba přesně stanovena, musí dlužník své závazky splnit v den, kdy o ně byl požádán. Následně již běží promlčecí lhůta. Zkrátka a jednoduše, na promlčení lhůtu se nevyplatí nijak spoléhat a dlužník si musí být vědom fakt, že své dluhy musí neprodleně věřiteli uhradit.

Diskuse

Pravý sloupec:

Novinky

13.08.2018 RychlaPujcka.cz

Doména RychlaPujcka.cz je nabídnuta k prodeji.

V případě zájmu nás kontaktujte

Sociální sítě:

Anketa