Horní reklama nad nadpisem:

Vyhledávání v inzerátech

Levý sloupec:

Hlídání nově vložených inzerátů
Spravovat vytvořené

 

Víte‚ co je zodpovědné úvěrování?

Skoro každá společnost, která se zabývá poskytováním půjček, má v popisu podmínek půjčky zmíněno zodpovědné úvěrování. Co to znamená?

Termín zodpovědné úvěrování se stal skoro módním termínem. Znamená odpovědný přístup k půjčování peněz jak ze strany žadatele o půjčku, tak především ze strany poskytovatele této půjčky. K zodpovědnému úvěrování se zavázala naprostá většina bank a také mnoho nebankovních společností.

Zodpovědné půjčování

Dalo by se říci, že jde o zodpovědné půjčování. Jenže zodpovědné půjčování by se týkalo především těch, kteří si půjčují. Zodpovědný žadatel si důkladně promyslí, zda půjčku potřebuje a zda si ji může dovolit. Zváží výši splátek a dopad půjčky na rozpočet rodiny, snaží se vytvořit rezervy na případný výpadek ze splácení. Dlužník také zváží, od koho si úvěr vzít, hledá poskytovatele, který je solidní a může být považován za bezpečného. Seznámí se s podmínkami půjčky a také možnými sankcemi při nesplácení.

Zodpovědné úvěrování ze strany poskytovatele

Každý věřitel hodlá na půjčce vydělat. Potřebuje vědět, že své prostředky dostane společně se ziskem zpět, a proto se pro tento účel zajišťuje. Především tím, že nepůjčuje žadatelům, které si vyhodnotí jako rizikové. Rizikový klient je klient s nedostatečnými příjmy, bez stálého příjmu, ale i takový klient, který má již větší množství dluhů, a u něhož by mohlo se stát, že by se mohl dostat do problémů se splácením.

Půjčky

Přehled článků

Na zodpovědné úvěrování nelze spoléhat

Ne všichni poskytovatelé úvěrů přistoupili k zodpovědnému úvěrování. Mezi soukromníky i v nebankovním sektoru je poměrně velké množství těch, kteří poskytnou půjčku i klientovi, u kterého se dá předpokládat, že se dostane do problémů se splácením. Požadují většinou zajištění půjčky, například nemovitostí, v případě nesplácení využijí sankcí a klient často přijde o nemovitost v exekučním řízení. Proto je potřeba i poskytovatele půjčky vybírat zodpovědně.

Diskuse

Pravý sloupec:

Novinky

13.08.2018 RychlaPujcka.cz

Doména RychlaPujcka.cz je nabídnuta k prodeji.

V případě zájmu nás kontaktujte

Sociální sítě:

Anketa