Vyhledávání v inzerátech
Hlídání nově vložených inzerátů
Spravovat vytvořené

 

Jak si vytvořit finanční rezervu?

Marně každý měsíc hledáte na dně své kasičky peníze? Nezbývají vám peníze navíc a to jen proto, že nestačíte například hospodařit s vaší společnou výplatou?

Nechcete se hnát do finančních závazků u bankovních či nebankovních institucí? V tom případě by vám jistě prospěl návod na to, jak si vytvořit finanční rezervu, která by pokryla veškeré náhlé výdaje vaší domácnosti. Dle odborníků by si každý člověk měl dávat každý měsíc na stranu alespoň 25 % z měsíční výplaty. Tento finanční postup ovšem dodržuje pouze málokterá rodina, tudíž v naší republice přibývá stále větší množství zadlužených rodin, které se ocitají na prahu chudoby.

Kdo šetří, ten má za tři!

Pokud máte každý měsíc hluboko do kapsy je jasné, že vaše momentální finanční situace není zrovna růžová. Pokud nedokážete vyžít s peněz, které vám každý měsíc přistanou na vašem bankovním účtu, musíte si jasně určit, za co budete peníze utrácet a kde se naopak můžete alespoň částečně uskromnit. Šetření se vám v tomto případě vyplatí v každém směru. Nezbytných výdajů se jistě nezbavíte, ovšem těch postradatelných ano. Poté uvidíte, že peníze nazbyt se jistě časem objeví i ve vaší peněžence.

Spořicí účty nejsou k zahození

Pokud patříte mezi takzvanou „starou školu“, jistě se spokojíte s tím, když si každý měsíc dáte nějaké peníze na stranu do vaší obálky, kterou vložíte do šuplíku pod televizí.

Inzerce půjček

Přehled článků

Ovšem tyto peníze se vám nikterak nezúročí, ba naopak měli byste své ušetřené peníze nechat vydělávat například pomocí spořicího účtu, který v mnohých finanční institucí jistě stojí za vaše povšimnutí. V dnešní době je tyto spořicí účty vhodné zřizovat již malým dětem, které chcete připravit na budoucnost a pomoci jim například v začátcích jejich studia. Děti se tak sami naučí finančně smýšlet a nebude jim v budoucnosti dělat potíž, stát se finančně gramotným jedincem, který se o sebe bude umět postarat.

 

TOP inzeráty
Žádný inzerát nebyl zatím topován. Chcete-li být první, zvolte top_box tarif v sekci platba za zobrazení.
Novinky

13.08.2018 RychlaPujcka.cz

Doména RychlaPujcka.cz je nabídnuta k prodeji.

V případě zájmu nás kontaktujte

Anketa