Horní reklama nad nadpisem:

Vyhledávání v inzerátech

Levý sloupec:

Hlídání nově vložených inzerátů
Spravovat vytvořené

 

Je možné splatit půjčku další půjčkou?

Obecně platí, že vzít si další půjčku na splacení půjček stávajících není dobrý nápad. Jenže v životě mohou nastat situace, které nelze řešit standardním způsobem.

Hodně lidí splácí současně větší množství půjček a mohou se dostat do obtížné situace, kterou nezavinili a dosavadní úspory a zajištění jim již nebudou stačit k plnění finančních závazků. Rozhodně nelze spoléhat na to, že všichni poskytovatelé půjček budou vstřícní a přistoupí na odklad splátek nebo jejich snížení. Často vyhoví pouze klientům, kteří mají dostatečné příjmy a nejsou zadluženi příliš.

Refinancování půjček

Refinancování půjček nebo konsolidace úvěrů se zdá být vhodnou pomocí pro ty, kteří se dostali do problémů se splácením. Pod vlivem reklam dojdete k závěru, že konsolidovat své půjčky může každý. Bohužel ani refinancování půjček není umožněno každému a banka nebo nebankovní společnost ani nemají povinnost sdělit vám, proč vaši žádost zamítli, takže mnohdy není povolena konsolidace půjček těm, kteří by ji opravdu potřebovali a jejichž situaci by skutečně řešila.

Konsolidace je druh půjčky

Refinancování půjček znamená, že je vám poskytnuta další půjčka, ze které budou splaceny předcházející závazky, a někdy bývá podmínkou vzít si ještě určitou částku navíc. Výhodou je přehlednost a placení pouze jednoho poplatku za vedení úvěrového účtu, splátky mohou být nižší, ale za cenu prodloužené doby splácení. Musíte se smířit s tím, že svou momentální situaci vyřešíte, ale vaše závazky budou trvat déle.

Refinancování

Přehled článků

Kdy další půjčka pomůže

Pokud by vám nebylo umožněno spojit své půjčky konsolidací, můžete se pokusit o malou konsolidaci sami. Najdete-li vhodného a spolehlivého poskytovatele půjček, který je vám ochoten dát půjčku, zaplaťte z ní nejméně výhodné úvěry s nejvyššími splátkami a snižte svou celkovou zátěž. Je však nutná silná vůle – splacené úvěry a kreditní karty raději zrušte, abyste již neměli možnost z nich čerpat a neupadli do dluhové pasti znovu.

Diskuse

Pravý sloupec:

Novinky

13.08.2018 RychlaPujcka.cz

Doména RychlaPujcka.cz je nabídnuta k prodeji.

V případě zájmu nás kontaktujte

Sociální sítě:

Anketa