Horní reklama nad nadpisem:

Vyhledávání v inzerátech

Levý sloupec:

Hlídání nově vložených inzerátů
Spravovat vytvořené

 

Kdy se stavební spoření vyplatí

Stavební spoření zůstává i přes některé úpravy ze strany státu stále oblíbeným produktem. Tradičně je využíváno k pořízení vlastního bydlení nebo jeho vylepšení. Zajišťuje výnos z úroků i státní podpory, vklady jsou navíc pojištěné.

Finance jsou však vázány na dobu šesti let, kdy je sice můžete vybrat, ale s velice nevýhodnými sankcemi. Pokud budete čerpat úvěr ze stavebního spoření, musíte finance využít podle sjednaného účelu. Spořit musíte nejméně dva roky a našetřit je potřeba 35-50% cílové částky podle požadavků stavební spořitelny.

Překlenovací úvěr vám poskytne peníze rychle

Nedosahujete ještě hodnotícího čísla pro přidělení řádného úvěru ze stavebního spoření nebo jste ještě spoření nezaložili, ale potřebujete peníze na bydlení ihned? Pak požádejte o překlenovací úvěr (meziúvěr), při kterém podepíšete smlouvu o stavebním spoření a hned čerpáte. Získáte splátkový kalendář, a když později splatíte meziúvěr, začnete řádné čerpání ze stavebního spoření.

Zajistěte si všechny výhody

I když vám bude stavební spoření připadat výhodné, postupujte uvážlivě tak, abyste opravdu využili všech výhod, které stavební spoření přináší. Roční úroková sazba bývá vyšší než u obyčejných spořicích účtů, ale podléhá zdanění a celkový výnos nemusí být takový, jaký byste očekávali. Ušetřit můžete už při založení spoření - vyberte si akci, kdy je uzavření smlouvy bez poplatku (1% z cílové částky).

 Online půjčky

Přehled článků

Plně využívejte státní podporu, díky připsaným úrokům pak můžete snižovat částku, kterou na spoření ukládáte.

Kdy uzavřít nebo vypovědět smlouvu

Uzavřete-li smlouvu na konci roku a vložíte maximální částku pro připsání státní podpory, získáte státní podporu za celý rok, stejně postupujte při výpovědi smlouvy. Tu zrušte na začátku roku, ale ještě před podáním výpovědi proveďte vklad částky za celý rok – opět získáte státní podporu. Úrok lze navýšit i vkládáním peněz najednou. Také zbytečně neprotahujte dobu spoření, po šesti letech už žádné další výhody nepřináší.

Diskuse

Pravý sloupec:

Novinky

13.08.2018 RychlaPujcka.cz

Doména RychlaPujcka.cz je nabídnuta k prodeji.

V případě zájmu nás kontaktujte

Sociální sítě:

Anketa