Vyhledávání v inzerátech
Hlídání nově vložených inzerátů
Spravovat vytvořené

 

Jak funguje půjčka na směnku

Je to pochopitelné, půjčka na směnku patří k dobře zajištěným půjčkám a směnky mají ve finanční oblasti již velmi dlouhou tradici. Aby byla směnka platná, musí mít určité náležitosti.

S její pomocí si můžete půjčit i vysoké částky, aniž byste museli předkládat velké množství dokladů a potvrzení. Při půjčování peněz mezi fyzickými osobami bývá směnka velmi často využívána.

Cenný papír s dlouhou tradicí

U nás jsou směnky používány již od poloviny minulého století. Jejich podobu definoval směnečný a šekový zákon, který se bez větších změn používá i nadále. Pokud má směnka všechny určené náležitosti, je cenným papírem, se kterým se dá i obchodovat. Ve směnce musí být jednoznačně definována jak práva, tak povinnosti obou zúčastněných stran. Jedná se o závazek, kdy osoba, která směnku podepsala, musí v určené době a sjednaným způsobem zaplatit uvedenou částku majiteli směnky.

Jakou podobu mají směnky

Jako obyčejný člověk se nejspíše setkáte se směnkou finanční, která stvrzuje předání financí mezi věřitelem a dlužníkem. Směnek využívají i banky a další finanční instituce. Pokud jako dlužník vydáte směnku a zavážete se zapůjčené finance v určité době vrátit, jedná se o směnku vlastní.

Nebankovní půjčka od soukromníka na směnku

Přehled článků

Vydáte-li pomocí směnky příkaz jinému subjektu (například své bance) k uhrazení uvedené částky, jedná se o směnku cizí. Obě směnky však musí obsahovat předepsané náležitosti.

Být opatrný se vyplatí

U půjček na směnku dvojnásob platí „Důvěřuj, ale prověřuj“. Než směnku podepíšete, určitě si zkontrolujte celý její obsah. Nikdy nepodepisujte směnku, na které není uvedena částka, kterou dlužíte. Až směnku podepíšete, nebudete už moci do obsahu zasahovat a vepsána by mohla být i mnohem vyšší částka. Vyplatí se napsat částku slovy, aby se zabránilo případnému připsání dalších číslic. Můžete omezit i možnost převádění dluhu a zapsat, že částku zaplatíte výlučně osobě, která vám půjčku poskytla. Tak zaplatíte možnému prodeji své směnky.

Diskuse

 

Novinky

13.08.2018 RychlaPujcka.cz

Doména RychlaPujcka.cz je nabídnuta k prodeji.

V případě zájmu nás kontaktujte

Anketa