Horní reklama nad nadpisem:

Vyhledávání v inzerátech

Levý sloupec:

Hlídání nově vložených inzerátů
Spravovat vytvořené

 

Jak nejlépe financovat bydlení

Stále toužíte po bydlení ve svém a nedaří se vám ušetřit patřičný obnos na to, abyste si mohli pořídit vlastní byt nebo dům?

Pak vám nezbyde nic jiného, než si stejně jako většině vlastníků nemovitostí na bydlení půjčit. Bydlení je také považováno za jednu z nejlepších investic, úvěr nebo půjčka jsou většinou bezpečné a také úrokové sazby se drží na minimu. Financovat bydlení lze více způsoby, a proto je potřeba dobře si vybrat. Zvolíte – li takový způsob financování, který bude odpovídat vašim potřebám, můžete ušetřit nemalé částky.

Zakoupení nemovitosti financujte hypotékou

Hodláte – li zakoupit byt nebo dům a máte minimum vlastních prostředků, bude pro vás nejlepší variantou financování hypotéka. Nabídka různých druhů hypoték je široká, opravdu je z čeho vybírat. I když je to náročné, porovnejte si jednotlivé druhy hypoték a vyberte si tu, která bude optimální právě pro vás. Můžete k tomu využít i nejrůznější srovnávače hypoték, které najdete na internetu. Vycházet musíte z ceny kupované nemovitosti, odhadu znalce a z toho, kolik vlastních prostředků můžete investovat.

Hypotéka i bez vlastních úspor

Hypotékou můžete vlastní bydlení financovat i tehdy, když nemáte vůbec žádné úspory. Zde však počítejte s důkladnějším průzkumem vašich financí a platební morálky. Také úroková sazba zde bývá vyšší. V takovém případě se můžete zajímat například o australskou hypotéku, u které s výší půjčené částky úroky klesají. Také nad fixací úrokové sazby je dobré se zamyslet – je-li právě sazba výhodná, dejte si ji na co nejdelší dobu, případně si sjednejte variabilní úrokovou sazbu. Vyjednat si můžete i možnost mimořádných splátek.

 Půjčky inzerce

Přehled článků

Nevybírejte jen podle výše úroků, ale i podle dalších podmínek, poplatků a také jednání poskytovatele.

Menší částky investujte ze stavebního spoření nebo účelové půjčky

Nebudete-li potřebovat větší částku nebo máte něco našetřeno, nemusíte pro financování bydlení využít hypotéku, ale můžete dát přednost stavebnímu spoření nebo účelové půjčce. Při nich nemusíte ručit nemovitosti a někdy je možno čerpat určitou část financí i bez doložení účelu. Využít můžete i příspěvků od státu a daňové odpisy. V každém případě si však nechte rezervu pro nečekané události – vlastní bydlení není jen radost, ale i finanční závazek.

Diskuse

Pravý sloupec:

Novinky

13.08.2018 RychlaPujcka.cz

Doména RychlaPujcka.cz je nabídnuta k prodeji.

V případě zájmu nás kontaktujte

Sociální sítě:

Anketa