Horní reklama nad nadpisem:

Vyhledávání v inzerátech

Levý sloupec:

Hlídání nově vložených inzerátů
Spravovat vytvořené

 

Proč využít konsolidaci půjček

Větší množství půjček, problém s hlídáním termínů splátek nebo potíže se splácením výsledné vysoké částky? Tyto obtíže můžete elegantně vyřešit s pomocí konsolidace půjček.

Konsolidace půjček znamená spojit půjčky pouze do jedné s celkovou nižší splátkou. Můžete tak vyřešit několik nesnází najednou. Konsolidaci půjček nabízejí jak banky, tak nebankovní společnosti, můžete si vybrat podle toho, jaké podmínky jste schopni splnit. Jen musíte počítat s tím, že u konsolidace s nebankovní společností vás přijde poněkud dráž, než konsolidovat s bankou.

Celková splátka je nižší

Celková splátka za půjčky může být nižší díky tomu, že místo několika poplatků za vedení úvěru se platí jen jeden, navíc je možno prodloužit si dobu splácení a splátka pak může být velmi výrazně snížená. V celkovém součtu pak ovšem zaplatíte více, ale napjatému rodinnému rozpočtu se může právě díky konsolidaci velice ulevit. Pokud vše dobře uvážíte, nemusíte zaplatit o moc více, než u původních půjček.

Komu je konsolidace určena

I když podle reklamy by mohla situace vypadat tak, že konsolidovat může každý, kdo si o spojení půjček požádá, není tomu tak. Žadatel musí splnit určité podmínky, musí mít odpovídající bonitu, nesmí mít zápis v registru dlužníků a také by neměl mít příliš mnoho dluhů. Paradoxně i velké množství půjček, které byste chtěli konsolidovat, může být důvodem pro zamítnutí vaší žádosti. I když právě pro tyto lidi by spojení půjček mohlo vyřešit finanční obtíže, nebývá jim konsolidace povolena.

Přehled článků

Konsolidaci půjček

Více naděje je u nebankovních institucí, ale ani tam neuspějí všichni žadatelé.

Co vše lze konsolidovat

Sloučit lze větší množství půjček a úvěrů do určité výše. Sjednotí se tak úrok a sníží se splátky. Konsolidovat lze v podstatě jakékoli půjčky a úvěry kromě hypoték a úvěrů ze stavebního spoření. Spojit s ostatními půjčkami lze tedy i kontokorenty nebo kreditní karty. Šanci tak dostanou ti, kteří potřebují uvolnit více peněz, konsolidace bývá často spojena s možností další, menší půjčky. V každém případě je vhodné dobře si spočítat, nakolik je konsolidace vhodná právě pro vás.

Diskuse

TOP inzeráty
Žádný inzerát nebyl zatím topován. Chcete-li být první, zvolte top_box tarif v sekci platba za zobrazení.

Pravý sloupec:

Novinky

Sociální sítě:

Anketa