Horní reklama nad nadpisem:

Vyhledávání v inzerátech

Levý sloupec:

Hlídání nově vložených inzerátů
Spravovat vytvořené

 

Půjčení peněz bez smlouvy má svá rizika

Půjčujete si peníze v rámci rodiny nebo mezi přáteli? Ani zde byste neměli zapomínat na sepsání řádné smlouvy o půjčce. Půjčení peněz bez smlouvy se nemusí vyplatit.

Nespoléhejte na dané slovo, mnozí dlužníci slíbí vrácení financí ve sjednaném termínu a pak svůj závazek nesplní. Vymáhání dluhu na základě ústní dohody bývá velice obtížné. Ani mezi příbuznými nebo dobrými přáteli nemůžete mít jistotu, že se vrácení peněz dočkáte. Proto by písemná smlouva o půjčce měla být podmínkou jakékoli zápůjčky.

Rychle a přehledně

Nepátrejte po inzerci jednotlivých poskytovatelů, neotevírejte zbytečně tucty webových stránek. U nás naleznete přehledně uspořádány všechny typy rychlých půjček od různých subjektů, snadno se zorientujete v tom, která bude právě pro vás ta pravá, zvolíte způsob jejího vyřízení. Nebankovní, na cokoliv, bez registru, bez příjmu, telefonicky, sms, online, na směnku i se zástavou – nic není problém. Vyhledávat můžete podle parametrů jednotlivých půjček nebo abecedně podle jejich poskytovatelů.

Půjčení peněz bez smlouvy vám splacení nezaručí

Bez smlouvy o půjčení peněz nemáte žádný doklad o tom, že jste někomu peníze poskytli. Proto byste na půjčení peněz bez smlouvy neměli přistupovat. Kromě smlouvy si nechte podepsat i příjmový doklad, jedině tak je potvrzeno to, že jste peníze předali. Bez předání financí totiž není smlouva platná. Pokud se rozhodnete pro půjčení peněz bez smlouvy, měli byste si zajistit alespoň spolehlivé svědky zápůjčky, zvláště v případě, že se jedná o vyšší částky. Projednejte také to, zda za zapůjčení budete požadovat nějaké úroky.

Zákon písemnou smlouvu nenařizuje

Ze zákona není stanovena povinnost uzavření písemné smlouvy o půjčce. Půjčit finance lze i ústní dohodou. Pokud však nebudou splaceny za dohodnutých podmínek, může být nárok uplatňován soudní cestou, je ho však potřeba prokázat, a to bývá u půjčení peněz bez smlouvy dosti obtížné.

 Hotovostní půjčka

Přehled článků

Ve většině případů sporů u půjčení peněz bez smlouvy stojí pouze tvrzení proti tvrzení, takže šance na vrácení půjčených financí je velice nízká.

Nechte podepsat dlužní úpis

Půjčujete-li peníze bez písemné smlouvy o půjčce, nechte si alespoň podepsat dlužní úpis. Tím vám dlužník potvrzuje, že vám dluží určitou částku a vy tak získáte určitou právní záruku. Prokazovat zapůjčení lze také převodem z bankovního účtu na bankovní účet, kde je doloženo, že k převodu peněz došlo. Nezapomeňte také na dohodu o době, kdy má být půjčka splacena. Pokud tato doba nebyla stanovena, je dlužník povinen zapůjčené peníze vrátit ve dni následujícím po dni výzvy ke vrácení půjčky.

Diskuse

Pravý sloupec:

Novinky

13.08.2018 RychlaPujcka.cz

Doména RychlaPujcka.cz je nabídnuta k prodeji.

V případě zájmu nás kontaktujte

Sociální sítě:

Anketa