Jak se vybírá finanční poradce

Finanční poradce

Proč je dobré mít svého finančního poradce

Už jste slyšeli o finančním poradci? Člověku, kterého pustíte k sobě dál a odkryjete mu svou finanční situaci? Právě o něm a o možnosti mít svého finančního poradce bude tento článek. Jaké jsou výhody a nevýhody? Jak se vybírá finanční poradce?

Finančního poradce….

Finanční poradce je člověk jako každý jiný. Jeho prací je starat se o finanční situaci svých klientů. Pomoct jim vylepšit jejich rodinný rozpočet třeba tím, že sloučí půjčky, nabídne možnost spoření či investice. Finanční poradce se pohybuje ve světě peněz. Neustále se vzdělává, chodí na různá školení a semináře, a proto má přehled. Zde jsou některé z výhod:

  • Už nikdy nemusíte chodit do banky a finanční produkty si vyřizovat na svou pěsť.
  • Ušetříte na úrocích díky výhodnějším nabídkám, které od finančního poradce dostanete.
  • Naučíte se lépe nakládat s vašimi penězi (ušetříte na úvěrech díky refinancování, vytvoříte si finanční rezervu, pojistíte se na stáří).
  • S finančním poradcem se o vašich financích, stejně jako o všem jiném co se světa financí týče můžete bavit otevřeně.
  • Vaše finanční situace bude zdravější.
  • Finanční poradce není jako banka. Pro banku jste zajímaví jen v době, kdy uzavíráte produkt. Potom už se nestará, jestli půjčku potřebujete zlevnit. Naopak finanční poradce je flexibilní. Zajímaví jste pro něj v dlouhodobém měřítku, a proto se bude vždy snažit pečovat o vaši finanční situaci.

…či nemít finančního poradce?

Samozřejmě, že i bez finančního poradce se dá slušně žít. Pokud však chcete své peníze šikovně zhodnotit, bezpečně uložit a chcete mít větší přehled, určitě byste měli jeho služby alespoň zvážit. Bez finančního poradce se vystavujete následujícímu:

  • Ztratíte se v záplavě finančních nabídek.
  • Budete plýtvat časem i energií nad vyhledáváním těch nejlepších produktů.
  • Nikdy si nemůžete být jistí, že banka vedle nemá lepší produkt, než je ten, o který žádáte.
  • Banka vám bude nabízet jen produkty ze svého, tudíž omezeného portfolia.

Jak vybírat svého finančního poradce?

Abyste mohli naplno využít výhod finančního poradce, je dobré si jej dobře vybrat. Na výběru si dejte záležet. Nebojte se být k vašemu finančnímu poradci otevření. Klaďte mu otázky na tělo:

– co ze mě, jako zákazníka máte?
– co když s vámi nebudu spokojený?
– jakým způsobem pracujete?
– co od vás můžu čekat?

Protože s finančním poradcem probíráte dost osobní téma, jímž finance určitě jsou, musíte v něj mít důvěru. Pokud ji nemáte, ten člověk se vám nějakým způsobem nezamlouvá, nebojte se hledat jinde. Nemusíte kývnout hned prvnímu finančnímu poradci. A co je hlavní – jeho služby jsou zdarma. Těží z provizí smluv, které pro vás udělá. A proto finančního poradce, který chce za sezení u vás a přípravu podkladů nějaké peníze, ihned odporoučejte tam, odkud přišel.

Doporučujeme

Author: admin