Lichvářské půjčky

Lichvářské půjčky

Lichvářské půjčky

Slovo lichva je pro většinu z nás doslova a do písmene odpuzující. Není se čemu divit, jelikož se jedná o způsob poskytování úvěru, který není v souladu s platnými zákonnými normami. Jinými slovy, lichváři by dnes již na trhu fungovat neměli. My se ale bohužel velmi často setkáváme s tím, že půjčky podobného ražení jsou bohužel denním chlebem. Co jsou tedy lichvářské půjčky a podle jakých parametrů je poznáme? Právě na tyto otázky si postupně odpovíme. I tak získáte jasnou představu o tom, jestli je konkrétní půjčka lichvářská, či nikoliv.

Co je lichva?

Tento termín je definován na mnoha nejrůznějších internetových stránkách zabývajících se finančními prostředky. Jedná se v podstatě o půjčování peněz s obrovskými úroky. Poskytovatel půjčky prakticky řeší všechno okolo ní pouze za účelem vlastního obohacení se. Prostě a jednoduše nabídne k půjčení určitou částku a dlužník následně splácí klidně i jednou či vícekrát tolik. Dlužník se často při realizaci úvěru dostává od nezáviděníhodné situace. Nedokáže dostát svým závazkům a poskytovatel po něm následně velmi tvrdě jde.

Maximální úrok u lichvářské půjčky

Lichvářské půjčky jsou typické obrovskou úrokovou sazbou. Setkat se můžete i s několika stovkami procent. Již na počátku je v podstatě oběma stranám jasné, že celkový průběh splácení nebude nijak jednoduchý a hladký. Přesto si ale poskytovatel může být jistý tím, že nakonec na samotné půjčce vydělá potřebné finanční prostředky. Potenciální žadatelé by si na tento typ úvěru měli dát velký pozor, protože se mohou dostat do značně nepříjemné situace, v níž být zcela jistě nechtějí.

Úvěr pro všechny

Typické jsou lichvářské půjčky i tím, že dokážou nabídnout peníze prakticky každému. Nekladou si žádné velmi složité podmínky. S tím je ale spojena i samotná kvalita těchto úvěrů, které je minimální.

Doporučujeme

Author: admin