Příliš velké množství půjček nemusí vést k až exekuci

nebankovní půjčku

Příliš velké množství půjček nemusí vést k až exekuci

Vzali jste si příliš mnoho půjček, vaše finanční situace se zhoršila a máte problémy s jejich splácením? Zpožďujete se se splátkami a obáváte se, že dojde až na exekuci? Začněte situaci hned řešit! Nejvýhodnější a nejrychlejší východisko je konsolidace půjček. Tu Vám nabídnou bankovní i nebankovní instituce. Sloučí vaše půjčky do jedné velké a sníží vám splátky- buď díky nižšímu úroku a odbourání poplatků, nebo prodloužením doby splácení. Stačí si jen vybrat nabídku nejvhodnější právě pro řešení vašich problémů.

Co vám může přinést sloučení půjček

S konsolidací půjček můžete získat více, než jen vyřešení hrozby exekuce:

sloučení různých typů půjček, tedy i kreditních karet a kontokorentů

možnost spojit půjčky rodinných příslušníků

nižší splátky snížením úroků nebo rozložením plátek na delší období

úspora na poplatcích u více půjček

pojištění neschopnosti splácet

hotovost navíc k okamžitému použití

Nejvíc lze ušetřit tam, kde využijete akčních nabídek nebo získáte některé benefity, jako možnost odložit splátky nebo část úroků zpět.

Sloučit půjčky lze při splnění určitých podmínek

Ne každý zájemce s větším počtem půjček je vhodným kandidátem pro konsolidaci. Nároky na zájemce o sloučení půjček sice nejsou přísné, ale určitá pravidla zde přece jen platí. Zájemce o konsolidaci nesmí mít záznam v registru dlužníků a pokud možno by neměl být příliš pozadu s pravidelnými splátkami. Protože poskytovatelé chtějí mít jistotu, že nová půjčka bude řádně hrazena, vyžadují dostatečné příjmy a ty důkladně prověřují. Budoucí klient nesmí být ani předlužen, v takovém případě se konsolidace většinou neschvaluje. Jiná situace nastává tehdy, nabídne-li zájemce ručení nemovitostí.

Kdy uvažovat o konsolidaci půjček

Máte alespoň tři různé druhy půjček nebo dokonce i více? Pak byste o sloučení půjček měli vážně uvažovat. Většina starších půjček obsahuje vysoké poplatky za nejrůznější služby s půjčkou spojené a určitě mají i vyšší úrok. Díky jejich spojení se může velmi výrazně snížit měsíční splátka, aniž by se prodlužovala doba splácení. U většiny refinancování si navíc můžete ještě půjčit menší částku navíc a vyřešit tak momentální finanční obtíže.

Doporučujeme

Author: admin