Půjčka lichva může být osudná

Půjčka lichva

Půjčka lichva může být osudná

Potřebujete své finanční problémy vyřešit rychle? Než se rozhodnete pro půjčku, nespěchejte a dobře si promyslete, zda je pro vás půjčka výhodná. Nenechte se příliš ovlivnit reklamou a jednoduchým získáním půjčky- mějte vždy na paměti, že půjčku budete muset splatit. Pokud si tedy musíte půjčit, snažte se o co nejvýhodnější půjčku, kterou příliš nepřeplatíte. Opatrně vybírejte poskytovatele, ne všichni, kdo půjčky nabízejí, jednají poctivě., hlavně pozor na půjčka lichva. Mohli byste své problémy ještě zhoršit a octnout se v neřešitelné životní situaci.

Půjčka lichva často sází na malé půjčky

Malé půjčky často lákají zájemce možností snadného vyřízení a tím, že je dostane v podstatě každý, tedy i ten, kdo by neprošel sítem bank a seriózních nebankovních společností. Vše vypadá lákavě a malou půjčku může splatit každý – jenže k této půjčce patří i vysoké úroky. O půjčku lichvu se zajímají především lidé zadlužení nebo v náhlé finanční nouzi, kteří si v momentě půjčení neuvědomí, jak je půjčka nevýhodná a také to, že jejich zadluženost může tento typ půjčky jedině zhoršit.

Co je vlastně lichva

Naše zákony kvalifikují lichvu jako trestný čin. Nedozvíte se však přesnou částku, kde lichva začíná. Rámcovou definici lichvy uvádí trestní zákoník jako zneužití rozumové slabosti, tísně, nezkušenosti, lehkomyslnosti či rozrušení k závazku plnění v hrubém nepoměru (v případě půjčky) k původně zapůjčené částce. Pokud by půjčka byla kvalifikována jako půjčka lichva, hrozí poskytovateli trest odnětí svobody podle sazeb trestního zákoníku.

Poskytovatelé půjček lichva počítají s nesplácením

Lidé, kteří si nedají pozor a zadluží se nad své poměry, nemohou splácet a dostanou se do nekonečného koloběhu sankcí a pokut. Půjčka lichva je rychle dostane do dluhové pasti, ze které pak není úniku. Proto je potřeba dávat pozor na obchodní podmínky a důkladně číst informace o úrocích, poplatcích a sankcích. Platba za upomínkové SMS, nulové úroky, ale vysoké poplatky, splátkový kalendář za další poplatek, řešení neshod rozhodčí doložkou ve prospěch poskytovatele – to jsou jen některé z nástrah půjčky lichva. Potřebujete – li malou finanční částku, zkuste najít jiné možnosti než lichvářské půjčky – porozhlédněte se například mezi příbuznými nebo známými.

Doporučujeme

Author: admin