Půjčka na bydlení je tu pro vás

Půjčka na bydlení

Půjčka na bydlení je tu pro vás

Platit nájem nebo bydlet ve vlastním? To je otázka, kterou si položilo již mnoho lidí. Pořízení vlastního bytu nebo domu je nutno dobře uvážit, zvláště tehdy, nemáte-li úspory v dostatečné výši Naštěstí je mnoho možností, jak potřebnou finanční částku získat. Banky i nebankovní společnosti nabízejí širokou paletu produktů právě pro možnost získání vlastního bydlení. Tato půjčka na bydlení mají odlišné podmínky uzpůsobené pro různé kategorie zájemců, takže vybrat si může opravdu každý.

Půjčky na bydlení mají specifické vlastnosti

Tato půjčka je jiná než ostatní půjčky. Nejvíce se od jiných půjček liší výší zapůjčených financí a dlouhou dobou splatnosti. Vzhledem k tomu, že se jedná o vysoké částky v řádech statisíců nebo i miliónů korun, musí klient splňovat poměrně přísná kritéria, zvláště u bankovních půjček na bydlení. Žadatel musí prokázat patřičnou bonitu, nesmí mít zápis v registru dlužníků, musí prokázat pravidelné příjmy a také doložit, že půjčka poskytnuta na bydlení byla skutečně využita účelově.

Bankovní nebo nebankovní půjčka na bydlení

Jde-li vám o cenu této půjčky na bydlení, je vždy výhodnější půjčka od banky. Bankovní půjčky na bydlení nabízejí podstatně nižší úroky, půjčku zde však nedostane každý žadatel. Kdo neuspěje s žádostí o půjčku v bance, může se obrátit na nebankovní společnosti. Úroky jsou zde sice o něco vyšší, ovšem administrativa je mnohem jednodušší, a některé skutečnosti ani není potřeba dokládat. Jedná – li se však o vysokou částku, bude jak u bankovní, tak nebankovní půjčky na bydlení vyžadováno ručení nemovitostí.

Hypotéka, stavební spoření nebo půjčka?

Zájemce o vlastní bydlení si může mezi půjčkami na bydlení vybrat tu, která mu vyhovuje a kterou má šanci dostat. Nejčastěji využívanými možnostmi jsou hypotéka a stavební spoření, lze ovšem využít i klasickou účelovou půjčku. Hypotéka i stavební spoření mají přesně definované podmínky včetně výše zapůjčené částky, od které je nutné ručení nemovitostí. Půjčky na bydlení j jednodušší, často bývá využívána i jako doplněk k hypotéce nebo stavebnímu spoření, například na pořízení vybavení.

Doporučujeme

Author: admin