Půjčky od lichváře ještě dnes

Půjčky od lichváře ještě dnes

Půjčky od lichváře ještě dnes

Pozor na půjčky od lichváře. Nejjednodušším způsobem možná, ale také způsobem nejméně výhodným. Lichváři sice půjčují skoro každému a nezajímá je, zda máte nízké příjmy, velké množství půjček nebo zda jste zapsání v registru dlužníků jako neplatiči, ale za tuto službu a vysoké riziko si nechají patřičně zaplatit. Své peníze si také řádně zajistí, aby o ně nemohli přijít.

Půjčky od lichváře rozhodně nejsou výhodné

Půjčky jsou především drahé a nebezpečné. Lichváři si nejen účtují velice vysoký úrok, ale do smluv přidávají i další nevýhodné podmínky, například obrovské pokuty za zpoždění splátky, prodej zastavených věcí a podobně. Často se tak stane, že dlužník skončí v dluhové pasti nebo bez střechy nad hlavou právě proto, že si půjčil od lichváře. O tento typ půjčky může žádat jen ten, kdo má nějaký majetek, kterým může za půjčku ručit. Zástavou může být nemovitost, šperky nebo jiné cenně věci.

Proč se lidé obracejí na lichváře

Tyto půjčky jsou přitažlivé pro ty, kteří se svou žádostí neuspěli nejen u bank, ale i u nebankovních společností různého typu. Většinou se jedná o dlužníky, kteří již v minulosti měli problém splácet, lidi, kteří mají exekuci, velmi nízké příjmy, příliš mnoho jiných půjček a podobně. Tito lidé jsou v takové finanční situaci, že by si rozhodně neměli brát další půjčku a banka ani žádná nebankovní společnost by jim nepůjčila. Takoví lidé pak v nouzi žádají o půjčky od lichváře.

Jak se nespálit

Pokud vidíte půjčky od lichváře jako jedinou možnost, snažte se ale aspoň o to, aby vás půjčka nepřivedla ještě do větších obtíží, než které máte. Poskytovatele půjčky si prověřte, snažte se získat o něm co nejvíce informací, nejlépe i zkušenosti předchozích zájemců o půjčku. Pečlivě si přečtěte návrh smlouvy. Ten rozhodně ihned nepodepisujte, v klidu se nad podmínkami půjčky od lichváře zamyslete a případně se poraďte s odborníkem.

Doporučujeme

Author: admin